Hakkımda

Hakkımda

Uzm. Dyt. Simge ÇOLAKOĞLU

Simge Çolakoğlu Kimdir?

Uzman Diyetisyen Simge Çolakoğlu 1992 yılında Tekirdağ’da doğmuştur. Üniversiteye kadar olan ilkokul ve lise öğrenimini Tekirdağ’da okuduktan sonra 2010 yılında girdiği Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü 2015 yılında onur derecesi ile tamamlamıştır. 2015 yılında devam ettiği Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Bölümünde yüksek lisansını “Daha Önce Beslenme Danışmanlığı Almamış Banka Çalışanlarının Beslenme Durumunun Değerlendirilmesi” konulu tezi ile tamamlamış ve uzmanlığını almıştır.

Lisans eğitimi boyunca; İstanbul’daki özel hastanelerde ve devlet hastanelerinde zorunlu ve gönüllü olarak yetişkin hastalıkları, çocuk hastalıkları ve kurum stajlarını tamamlamıştır. Sağlık ve beslenme alanındaki gelişmeleri takip etmek adına birçok kongre-seminer ve kurslara katılarak çeşitli alanlarda sertifikalar almıştır.Literatürü sürekli takip ederek danışanlarına sürdürülebilir sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak ana hedefidir.

İş hayatına 2016 yılında DİYETİKO ekibinde başlayan ve 2 yıl süresince Medicalpark Gebze Hastanesinde klinik ve poliklinik diyetisyeni olarak görev alan Uzm. Dyt. Simge Çolakoğlu aynı zamanda İstanbul ve Gebze’de Kuveyttürk Bankacılık Üssü, FARBA, Parker, Vle Elektronik ve Kuveyttürk Genel Müdürlüğü’nde ve Çorlu’da Becel & Algida fabrikalarında “kurumsal beslenme danışmanlığı” hizmeti vermiştir.

Haziran 2018 itibariyle kurucusu olduğu Uzm. Dyt. Simge Çolakoğlu Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı’nda Tekirdağ’da danışanlarına sağlıklı beslenmeyi anlatarak, bireysel diyet görüşmeleri yapmaktadır. Özellikle metabolik sendrom, obezite, zayıflama, çocuk beslenmesi ve yetişkin beslenme bilimi üzerine çalışan Uzm. Dyt. Simge Çolakoğlu her yaştan ve hastalıktan danışanları ile görüşmelerine devam etmektedir.

Çalışmaya başladığı 2016 yılından itibaren “bir çocuk, bir nesil” düşüncesini kendine felsefe edinerek gebe annelere Gebelik ve Lohusalık Okulu kapsamında “ Gebelik ve Lohusalıkta Beslenme “ eğitimleri vermektedir.